Ana SayfaOyunGTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak? (Sızdırıldı mı?)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak? (Sızdırıldı mı?)

Son zamanlarda GTA 6 için ortaya daha fazla haber çıkmaya başladı. Bunun ardından birçok oyuncu GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olacak sorusunu sormaya başladı. Siz de bu sorunun yanıtını arıyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızın devamında yer alan bilgiler ile siz de GTA 6’nın sistem ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

GTA 6’nın çıkış tarihi henüz net olarak belli olmadığı için minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgi vermek de doğru olmayacaktır. Ancak oyunun çıkış tarihinin 2024’den önce olmadığını söyleyebiliriz. 2023 yılına girmişken bu sene içerisinde çıkacağını beklemek hiç doğru bir tahmin olmayacaktır. Oldukça büyük bir işe giren Rockstar Games için daha fazla zaman ihtiyacı bulunmaktadır.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu mu?

GTA 6 sistem gereksinimleri için 2024 sonunda ortalama olarak bir bilgisayarda olması gereken özelliklere ihtiyaç olacağını söyleyebiliriz. Şu an için baktığımızda RTX 2050-2060 gibi bir değer söylesek çok kaçık olmayacaktır. Ancak oyunun 2023 değil de 2024 yılında çıkacağını göz önünde bulundurunca bu ekran kartı için gerekli değer RTX 3K serisine geçiş yapabilir.

Rockstar Games tarafından her zaman muazzam nitelikte oyunlar üretildiği için bu gelecek olan oyun donanımları zorlayacaktır. Ancak yine de bir tahminde bulunmak gerekirse aşağıda yer alan maddelerdeki özelliklerin olması beklenmektedir.

  • İşletim sistemi: Windows 10 64 bit.
  • İşlemci: Intel Core i7-8700K 3,7 GHz ya da dengi
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 2080 Ti ya da dengi
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Depolama: 120 GB’lık depolama
  • DirectX 12 uyumlu ekran kartı

Yukarıda yer alan kriterlere bakarsanız eğer bu değerlerin günümüzdeki bir oyun için ideal şartlar olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu değerlerden daha iyi bir donanımlara sahipseniz GTA 6 için daha yüksek bir performans elde edebilirsiniz.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Kaç GB Olacak?

GTA 6 sistem gereksinimleri arasında en çok sorulan sorulardan birisi de GTA 6 Kaç GB olacak sorusudur. Henüz net veriler olmasa da bu oyunun minimum 120-130 GB bandında değerlerde olması beklenmektedir. Çünkü GTA 5 bile hali hazırda yaklaşık 100 GB iken daha az bir değer beklemek doğru olmayacaktır.

Rockstar Games belki de oyunu optimize edip daha az depolama ile bu işi başarabilir mi orası bilinmemektedir. Ancak grafik bakımından oldukça başarılı bir oyunun ortaya çıkacak olması depolamalarda yeterli yer bırakmayabilir. Bunun için oyunun çıkacağı dönemi beklemek daha doğru olacaktır.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Sistem Gereksinimleri (Minimum)

Henüz net olarak oyun ortaya çıkmamış olsa da az çok bu özellikler tahmin edilebilmektedir. Minimum olarak RTX 2060 dengi olan bir ekran kartınız olması iyi olacaktır. Ancak bu ekran kartı ile başarılı bir verim almak ne kadar mümkün olur orası bilinmemektedir. Buna ek olarak bu ekran kartına laptop üzerinden erişiyorsanız performansı daha da düşük olacaktır.

Masaüstü bilgisayarlarda ekran kartı performansı laptoplara nazaran daha iyi olduğu için bu incelemeleri kullandığınız cihaza göre değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Örnek vermek gerekirse laptop üzerinde yer alan RTX 3050 ekran kartı ile masaüstü bilgisayar içerisinde yer alan RTX 3050 arasında ciddi bir performans farkı vardır.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Henüz oyunun fiyatlandırması hakkında herhangi bir bilgi ortaya çıkmadığı için bu soru hakkında sizlere vereceğimiz bilgiler yanıltıcı olacaktır. Çünkü Rockstar Games’in Türkiye’ye özel fiyatlandırma yapıp yapmayacağı da belli değildir. Eğer ki özel fiyatlandırma yapar ise dolar kuruna göre hesaplanmaz ve daha uyguna sahip olabiliriz.

Ancak tüm bu bilgiler için 2024-2025 yıllarında çıkacak olan oyunu beklemek gerekmektedir. Herhangi bir sitede oyun hakkında net ve kesin bilgi görüyorsanız o bilgilerden şüphe etmeniz gerekmektedir. Çünkü sızdırılan veriler bile oyun çıkana kadar netliğini korumamaktadır.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 sistem gereksinimlerinden sonra sorulan sorulardan birisi de GTA 6 Ne zaman çıkacak sorusudur. Henüz net olarak bu soruya yanıt veremesek de Enis Kirazoğlu gibi YouTube içerik üreticilerine göre 2024 az ihtimal ile 2025 ise daha büyük olasılıktır. 2023 yılı içerisinde bu oyunun çıkmasını beklemek ise mantık dışıdır.

GTA 6 sistem gereksinimleri yazımızdan sonra GTA Vice City Kodları – Definitive Edition (PC-PS4-Xbox) hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Tam olarak ne zaman çıkacağı belli olmasa da 2024-2025 seneleri içerisinde çıkması beklenmektedir.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Belli mi?

Oyun hakkında sistem gereksinimleri açıklanmamış olup minimum ekran kartı için RTX 2060 olması tahmin edilmektedir. RAM için ise bu değer 16 GB’dır.

GTA 6 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Oyunun çıkışına yakın bu fiyatın daha da net olacağını söyleyebiliriz. Ülkemizde yer alan ekonomik dalgalanmalardan dolayı bu değeri uzun vadede tahmin etmek pek kolay gözükmemektedir.