Ana SayfaOyunFree Fire Hafif Makineli Tüfekler
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Free Fire Hafif Makineli Tüfekler

Hafif Makineli Tüfekler hibrit bir silah sınıfıdır. Free Fire Hafif Makineli Tüfeklerde Taaruz Tüfeiğinin menzili ve hasarı ile SMG’nin atış hızı birleşmiştir. Free Fire hafif makineli tüfekler Ağırlıkları ve düşük doğrulukları nedeniyle Free Fire‘da en az kullanılan silah sınıfıdır. Garena, OB27 güncellemesinde bunu düzeltmeye karar verdi, 3 silahın tümü de çömelme üzerine etkinleşen yeni bir “makineli tüfek modu” aldı.

Bu yazıda, hangisinin diğerlerinden daha iyi olduğunu görmek için Free Fire’daki 3 hafif makineli tüfeğin hepsini listeleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Garena Free Fire Kodları 2021

Free Fire Hafif Makineli Tüfekler

M60

Free Fire’da piyasaya sürülen ilk ve en temel Free Fire Hafif Makineli Tüfeklerinden biri M60’tır.

Genel olarak, daha büyük bir dergi ile sadece biraz daha hantal bir Taaruz Tüfeğidir. Makineli tüfek modu etkinleştirildiğinde, M60, DPS’sini katlanarak artıran ekstra %28’lik bir atış hızı elde eder. Daha yüksek atış hızı ile daha kolay vesikalık vuruşlar elde edersiniz.

M60’ı kullanacaksanız, Taaruz tüfeği ile benzer şekilde ateşlemeniz yeterlidir. Bipod, kararlılığını ve doğruluğunu artırmak için gerekli bir ektir.

Free Fire Hafif Makineli Tüfekler

M249

Genel olarak, yalnızca airdrop özellikli M249, aynı güçlü ve zayıf yönleriyle M60’ın aşağı yukarı yükseltilmiş bir sürümüdür. Bununla birlikte, M249, sırasıyla 77 ve 100’de daha büyük bir menzile ve dergi boyutuna sahiptir. Bu silahla donatılmış ve beceri destekleriyle, karanlık duvarları kağıt gibi yırtabilirsiniz.

Makineli tüfek modu, çömeldiğinde M249’a daha da fazla hasar (+5) verir. Bununla kesinlikle güvenilir bir hasar elde edebilirsiniz. Free Fire Hafif Makineli Tüfeklerde kendine iyi bir yer buluyor.

Free Fire Hafif Makineli Tüfekler

Kord

Kord, OB27 güncellemesinin bir parçası olarak eklenen Free Fire’daki tüm hafif makineli tüfekler arasında en yeni silahtır. Ortalama şarjör boyutu, hasar ve atış hızı ile M60 ve M249 arasında bir “orta seviye” gibi görünüyor. Genel olarak, silahın en iyi yanı özel makineli tüfek modudur – önceki iki silahın toplamından daha güçlüdür.

Kord Free Fire Hafif Makineli Tüfeklerde kesinlikle birinci sıradadır. Ekstra %5 atış hızına ek olarak Kord, mod etkinleştirildiğinde aynı anda 3 atış yapabilir

Daha Fazlası İçin: Free Fire isimleri Şekilli En Güzel isimler

En İyi Free Fire Hafif Makineli Tüfek Hangisi?

Genel olarak, Kord, Free Fire başlığındaki En İyi hafif makineli tüfek için kesinlikle en iyi adaydır. M60 ve M249’un ortasında olduğu için ikisinin de zayıf yönü yok. Makineli tüfek modu, aynı anda 3 mermi atabilme özelliği ile aynı zamanda en güçlüsüdür. Makineli tüfek modu etkinleştirildiğinde, Kord üç silah arasında en yüksek DPS’e sahip olmalıdır.

2 numara muhtemelen M249’dur – makineli tüfek modunda çok yüksek DPS’ye sahiptir ve yakın mesafede ölümcüldür. Bu, atış başına daha düşük hasara sahip olan M60’tan daha iyi olmasını sağlar.