Ana SayfaOyunFifaFifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler (FUT)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler (FUT)

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler, büyük ölçüde mevcut Oyunculara ve sahada tam olarak nasıl oynamak istediğinize bağlı olacaktır. Daha çok defansif bir oyuncuysanız, o zaman geri beş ile gitmeyi düşünebilirsiniz, bu da takımların size karşı gol atmasını önlemeye yardımcı olur, bu da sizin etkili bir şekilde saldırabilmeniz pahasına. Alternatif olarak, 4-4-2′nin sağladığı dengeli oyuncu dağılımını tercih edebilirsiniz, bu da topu forvetinize sokmak için yeterli orta saha oyuncusu ile istikrarlı bir arka koruma sağlar.

Fifa 22 İlginizi Çekebilir

Kimyayı düşünmek her zaman önemlidir: En iyi oyuncularınızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz, bu nedenle kadronuzda en iyi iki forvet varsa, muhtemelen her ikisini de barındıran bir diziliş kullanmayı düşünmek isteyeceksiniz. bunlardan birini yedekte tutmak yerine.

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlerlerin en önemli safhalarından biri Kimyayı korumak. Bunun için için Konum Öğelerini kullanacağız ve oyuncuların konumlarını değiştireceğiz, bu nedenle mevcut personeliniz ve zorlu bir takım oluşturmak için hepsini nasıl bir araya getirebileceğiniz konusunda dikkatli düşünün.

Takımınızda henüz çok sayıda harika Oyuncuya sahip olmasanız bile, bir diziliş seçmek, istediğiniz türde bir kadro geliştirmenize yardımcı olabilir. Ekibiniz için bir yapıya ve taktiklere karar verdikten sonra, bundan en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaç duyacağınız personel türünü düşünmeye başlayabilirsiniz. İlk 11‘iniz sahanın her iki tarafında aşağı yukarı mekik dokuyan hızlı kanatlara mı dayanıyor? Yoksa topu kontrol altına alabilecek ve hücum eden takım arkadaşlarınızı kolaylaştırabilecek bir hedef adama mı ihtiyacınız var? Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler konusunda sizlere çok yardımcı olacak.

Unutmayın, bu makale size ilham ve fikir vermek için var, ancak mutlaka kesin değil. FIFA 22 gibi rekabetçi oyunlarda genellikle metalar olsa da, siz ve Oyuncularınız için işe yarayan en iyi dizilişleri ve özel taktikleri denemeli ve bulmalısınız. Farklı kadroları denemekten ve oyunun size sunduğu tüm farklı araçları keşfetmekten korkmayın. Ayrıca şunu da eklemek isteriz ki, bu sayfa FIFA Ultimate Team veya FUT 22 düşünülerek yazılmış olsa da, Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler Kariyer Modu için de geçerlidir.

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler yazımıza 4-2-3-1 ile başlıyoruz.

4-2-3-1

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler
Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler


Avantajları

 • Oyunların başında veya bir ipucu oluşturduğunuzda ve oyunun geri kalanını sürekli olarak görmek istediğinizde kullanabileceğiniz harika bir temel oluşumu.
 • Merkez arkalarınızı korumanıza ve arka çizginizi korumanıza yardımcı olabilecek CDM’lerden etkileyici savunma koruması.

Dezavantajları

 • Enerjik bekler olmadan genişlikten yoksun olabilir.
 • Hücum eden orta saha oyuncularının ceza sahasına girmesini ve tek forvet oyuncusunu desteklemek için koşu yapmasını gerektirir.


FIFA 22’de rakiplerinizi dışlamakta zorlanıyorsanız, 4-2-3-1 size çok fazla defansif istikrar sağlamak için harika bir diziliş olabilir. Oyunun bu yıl tasarlanma şekli nedeniyle, Özel Taktiklerinizi uygun şekilde atadığınızı varsayarsak, arka dördünüzü koruyacak olan CDM oyuncularınızdan çok destek alacaksınız. Bu, önde başlamak veya önde olduğunuzda veya rahat bir şekilde önde olduğunuzda geçiş yapmak için harika bir diziliş yapar.

Dezavantajı ise forvetin arkasında görev yapan ofansif orta saha oyuncularınızdan fazla genişlik alamayabilirsiniz, ancak bunu sahaya inip çıkabilen enerjik bekler kullanarak dengeleyebilirsiniz. Unutmayın, durum ortaya çıkarsa olası karşı saldırıları temizlemenize yardımcı olabilecek arka dördünüzün önünde hala o iki CDM’ye sahip olacaksınız. Alternatif olarak, parkın merkezinde biraz istikrar pahasına size biraz daha fazla genişlik kazandıracak 4-2-3-1 Geniş dizilişini tercih edebilirsiniz.

Belki de bu dizilişle ilgili tek sorun, bazen hücumda biraz dişsiz hissedilebilmesidir, ancak yine de, ofansif orta saha oyuncularınızı ileriye doğru itmeye, hatta sahadaki konumlarını korumaya teşvik ederek, daha kolay ayrılmanıza yardımcı olarak bunu telafi edebilirsiniz. Bu yıl orta sahanın ne kadar güçlü olduğu göz önüne alındığında, geniş ofansif orta saha oyuncularınıza ceza sahasına girmesi için talimat vermek isteyeceksiniz, size forvetinizden hem kale önünde hem de uzak direklerde seçenekler sunacaksınız.

4-2-3-1 Özel Taktikler ve Talimatlar

4-2-3-1 için Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlerde yer vermeniz gereken önemli bir karar var: ne kadar savunmacı olmak istiyorsunuz? Öncelikli olarak arkada istikrar arıyorsanız, hücum pozisyonları sırasında beklerinizi ve CDM’leriniz için de aynı pozisyonda tutmanızı tavsiye ederiz. Biraz daha hücum gücü arıyorsanız, o zaman yedek oyuncularınızın Hücum Koşularını Dengeli hale getirebilir ve hatta CDM’lerinizden birine saldırılar sırasında öne geçmesi için talimat verebilirsiniz. Bununla birlikte, bu tür taktikleri benimserseniz, diğer CDM’nin size biraz sigorta sağlamak için geride kaldığından emin olun.

İşte 4-2-3-1 dizilişi için göz önünde bulundurmanız gereken Özel Taktiklerden bazıları. Ayrıca saldırganlıkla da uğraşabilirsiniz.

Topu daha fazla püskürtmek istiyorsanız genişlik, ancak top hakimiyetini kaybederseniz bunun parkın ortasında bazı boşluklar bırakacağını unutmayın:

Defans

 • Savunma Tarzı: Dengeli
 • Genişlik: 50
 • Derinlik: 50

Hücum

 • Build Up Play: Yavaş Build Up
 • Şans Yaratma: İleri Koşular veya Dengeli
 • Genişlik: 60
 • Kutudaki Oyuncular: 5
 • Köşeler: 2
 • Serbest Vuruşlar: 2


Ek olarak, burada 4-2-3-1 dizilişi için bir başlangıç ​​noktası olarak benimsemek isteyebileceğiniz Oyuncularınız için bazı Talimatlar bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi, bu Talimatlar ile oynamaktan çekinmeyin ve kişisel oyun tarzınız için en iyisinin ne olduğunu görün. Yukarıda belirtildiği gibi, bunların çoğu ne kadar savunmacı veya saldırgan olmak istediğinize bağlı olacaktır. Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler bir diğer klasiğine geçelim.

4-4-2

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler
Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler

Parkın ortasındaki iki CDM tarafından sağlanan tonlarca savunma kararlılığı.
Geniş orta saha oyuncuları etkili bir şekilde üst üste binebilir ve saldırıda aşırı yüklenmeler yaratabilir.
Ortaya çıkarılacak gerçek bir zayıflığı olmayan dengeli ve esnek bir oluşum.
Orta sahada biraz fazla tutucu ve baskın olabilir, bu da forvetleri izole ve geniş oyuncuları etkisiz hale getirebilir.
4-4-2, modern oyunda oldukça eski moda olsa da, 4-4-2 Holding formasyonu FIFA 22’de mükemmel bir şekilde dengelenmiştir ve size hem savunmada hem de hücumda çok yönlülük sağlar. Bu, tartışmasız daha muhafazakar bir diziliş olsa da, iki CDM tarafından sabitlenmiş ikinci dörtlü dizisiyle, sahayı genişletmek için geniş orta saha oyuncularınızı kullanabilirseniz, bu şekilde Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlerde nasıl baskı uygulanırı da görmüş olduk.

Özellikle de geniş orta saha oyuncularınız hücumunuzu tamamlamak için ileri itiyorsa, muhtemelen beklerinize geride kalmaları talimatını vermek isteyeceksiniz, ancak CDM’lerinizden olası herhangi bir kontrayı kırmak için fazlasıyla savunma korumasına sahip olmalısınız. saldırılar.

Genişlik pahasına çok daha saldırgan bir fikir olan 4-2-2-2 de dahil olmak üzere deneyebileceğiniz 4-4-2’nin bir dizi permütasyonu var. Bu alternatif biraz dar olabilir ve bu nedenle geniş seçenekler sunan beklerinize güvenir, ancak esnektir ve öndeki birkaç yaratıcı CAM ile yavaş bir şekilde birikmeyi ve oynamayı tercih ederseniz bir ton gol potansiyeli ile sonuçlanacaktır. orta.

4-4-2 Özel Taktikler ve Talimatlar

Geleneksel 4-4-2 oldukça uyarlanabilir, yani Özel Taktiklerinizle onu istediğiniz kadar saldırgan veya savunmacı hale getirebilirsiniz. Ancak 4-4-2 Holding’i seçerseniz, arkada sıkı tutmak için iyi bir şansınız var. Savunmada oldukça güvende olmalısınız, ancak topa sahipken topu sahaya çıkarmak oldukça zahmetli olabilir, bu yüzden Build Up Play tarzınız olarak Uzun Topu seçmenizi öneririz.

İki forvette bile yeterli seçeneği önceden elde edemediğinizi düşünüyorsanız, o zaman LM ve RM oyuncularınıza Cut Inside talimatı verebilirsiniz, ancak bu şekilde genişliği kaybedersiniz ve LB ve RB’nize Overlap için talimat vermeniz gerekebilir. dengelemek için sipariş verin. Bunun sizi geniş alanlarda açıkta bırakacağına ve hızlı kanatlara sahip bir rakibe karşıysanız, sizi cezalandıracağına dair uyarıda bulunun. Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler böyle zor ayarlar ile oluşuyor.

Defans

 • Savunma Tarzı: Dengeli
 • Genişlik: 50
 • Derinlik: 50

Hücum

 • Oyun Oluştur: Uzun Top
 • Şans Yaratma: Dengeli
 • Genişlik: 55
 • Kutudaki Oyuncular: 5
 • Köşeler: 2
 • Serbest Vuruşlar: 2


Tüm bunları göz önünde bulundurarak, 4-4-2 Holding dizilişini kullanmayı planlıyorsanız, Oyuncularınız için kurcalamak isteyebileceğiniz bazı Talimatlar burada. Daha önce de tartışıldığı gibi, bu Talimatlarla uğraşmalı ve kişisel oyun tarzınız için en iyi olanı görmelisiniz. Her zaman her şeyde Dengeli ile başlamanızı ve ardından kendi zevkinize göre oynamanızı tavsiye ederiz. CDM’ler ile, Saldırırken Geride Kalmaya devam ettiğiniz sürece, daha saldırgan fikirli bir oyuncunun ileri gitmesine izin verebilirsiniz. Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlerin en ayrıntılı anlatımını sizlere sunuyoruz

FIFA 22: FUT için Tüm Özel Taktikler

Zorlu bir FUT 22 takımı oluştururken Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlere karar vermek bulmacanın yalnızca bir parçasıdır: FUT için en iyi Özel Taktikleri de seçmek isteyeceksiniz. Yukarıda yer alan tüm dizilişler için Talimatlar da dahil olmak üzere örnek Özel Taktikler sağladık, ancak bunların hiçbiri kesin olarak kabul edilmemelidir. Bunun nedeni, burada seçeceğiniz birçok şeyin Oyuncularınıza ve sahada neyi başarmaya çalıştığınıza bağlı olmasıdır. Birçok diziliş, yalnızca birkaç küçük ayarlamayla saldırgan veya savunmacı hale gelebilir.

Çok çeşitli farklı senaryolara uyacak şekilde farklı Oyun Planları oluşturabileceğinizi ve maçın ortasında d-pad üzerinde sola veya sağa basarak bunları değiştirebileceğinizi unutmayın. Dizilişiniz için ne tür Özel Taktikler kullanacağınızdan emin değilseniz, her şeyi varsayılan ayarlarında tutarak başlamanızı öneririz.

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler ile Daha sonra Squad Battles’a atlayabilir ve oradan tamir etmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, geniş alanlarda maruz kaldığınızı fark ederseniz, beklerinizin Hücum Koşuları talimatını Hücumda Geride Kal şeklinde ayarlamayı düşünebilirsiniz. Tamir ettikçe, ekibiniz için kullanmak istediğiniz Özel Taktikler hakkında bir fikir edinmeye başlayacaksınız.

Çeşitli Özel Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler özelliklerinin gerçekte ne yaptığından emin değilseniz, referansınız için aşağıya biraz daha bilgi ekledik.

Defansif Taktikler

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler
Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişlerde iddialı olmak isteyenler için çok önemli bir yerdeyiz. Savunma Taktikleri, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, rakibiniz topa sahipken takımınızın şeklini ifade eder. Bu, takımınızın topa sahip olmayı nasıl geri almaya çalıştığını ve rakibin gol atmasını önlemek için takımınızın nasıl çalıştığını belirler.

Defans Tarz

 • Dengeli: Takımınız, rakibe gerçekten baskı yapmadan veya çok derine inmeden tarafsız bir şekil alacaktır.
 • Ağır Pres : Takımınız rakibin ne zaman hata yapacağını tahmin etmeye çalışacak ve ardından hatadan yararlanmak ve hızlı bir şekilde topu geri kazanmak için onları hızla kapatacaktır.
 • Topa Kaybından Baskı: Topu kaybettikten sonra yedi saniye boyunca, takımınız topu hızlı bir şekilde geri kazanmak için rakibe sert baskı yapacaktır. Bu güçlü olsa da, önemli bir dayanıklılık kaybı pahasına gelir.
 • Sabit Baskı: Topa Sahip Olma Kaybından Sonra Basmaya benzer şekilde, bu, oyuncularınızı yeniden topa sahip olmak için öfkeye sokar. Dayanıklılığı önemli ölçüde tüketir ve oyunu kovalamadığınız sürece gerçekten önerilmez.
 • Geri Bırakma: Takımınız alçak bir bloğa düşerek, hakimiyeti rakibinize devredecek, ancak onun topu arkanızdan geçirmesini önleyecektir.

Genişlik

 • Genişlik: Oyuncularınızın topa sahip olmadığında ne kadar yayılmış veya kompakt olduğunu ifade eder. FIFA 22’de orta geçişin ne kadar güçlü olduğu nedeniyle bunu oldukça tarafsız tutmanızı öneririz.

Derinlik

 • Derinlik: Teoride, oyuncularınızın topa sahip değilken sahada nerede oturduğunu ifade eder. Ancak, oyuncuların FIFA 22’deki koşuları takip etme şekli nedeniyle, arka çizginiz rakibin ne yaptığına göre ayarlanacaktır, bu nedenle bunu tarafsız tutmanızı ve fazla kurcalamamanızı öneririz.

Ofansif Taktikler

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler
Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler


Hücum Taktikleri, Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler konusunun en önemli ögelerinden biridir. takımınızın topa sahip olma şeklini ifade eder. Bu, arkadan nasıl inşa ettiğinizi ve saldırganlarınızın rakibinizin kutusunun dışındayken aldığı yaklaşımı içerir. Buradaki ayarlar, rakibinizin savunmasını nasıl deleceğinizi ve nihayetinde gol atacağınızı belirleyecektir.

Oyun Oluştur

 • Dengeli: Takımınız, tüm farklı Build Up Play stillerinin bir kombinasyonunu benimseyerek, yaklaşımınızı gerektiği gibi karıştırmanıza olanak tanır.
 • Hızlı Oluşum: Takım arkadaşlarınız hızlı bir şekilde öne atılarak topu hızlı bir şekilde ileriye götürmenize izin verir, ancak yol boyunca topu kaybederseniz potansiyel olarak sizi kontra ataklara açık bırakır.
 • Yavaş Oluşum: Takım arkadaşlarınız kısa gelecek ve topu gösterecek şekilde arkadan yavaş yavaş topa sahip olmanızı ve sahanın üçte birini geçmenizi sağlayacak. Hücumcular, arkadan keskin koşular yapmak yerine, genellikle yüzleri yukarı bakacak ve topu göstereceklerdir.
 • Uzun Top: Çizgiyi yönetebilecek ve topu topa vurabileceğiniz büyük bir hedef adamınız varsa kullanışlıdır.

Şans Yaratma

 • Dengeli: Takım arkadaşlarınız hücumda üçüncü sırada yerlerini koruyarak ya L1 ile onları tetiklediğinizde ya da bunu yapmak için doğru zaman olduğunu düşündüklerinde arkadan delici koşular yapacaklardır.
 • Topa Sahip Olma: Topa sahip olma temelli bir oyuncuysanız, Yavaş Oluşum için iyi bir tamamlayıcıdır, takım arkadaşlarınız savunma hatlarında geride koşmak yerine kısa görünecek ve topu arayacaktır.
 • İleri Koşular: Takım arkadaşlarınız, hazırlık sırasında topa sahip olma ihtimalinizi kaybederseniz yakalanma pahasına, savunmayı delmeye ve geride kalmaya çalışacaklardır.
 • Doğrudan Pas: Takım arkadaşlarınız mutlaka arkadan değil, boşluk alanlarına koşarak savunmayı konumundan çıkarmaya çalışacaklar. Bu, savunucuları etrafa sürükleyebilecek hızlı bir ekibiniz varsa iyi çalışır.

Genişlik

 • Genişlik: Topa sahip olduğunuzda oyuncularınızın ne kadar yayılmış veya kompakt olduğunu ifade eder. Oyunu yaymak istiyorsanız, o zaman bunu hızlandırmak isteyeceksiniz, oysa oldukça kompakt olmak ve ortada oynamak istiyorsanız, o zaman aşağı taşıyabilirsiniz.

 • Ceza Sahasına Yüklen: Geçiş durumlarına girdiğinizde kutuya kaç oyuncunun girdiğini ifade eder. Bu, çok fazla oyuncuyu ileri iterseniz ve ardından topa sahip olmayı bırakırsanız, karşı saldırıya açık bırakabilir.
 • Köşe Vuruşları: Kornerler sırasında kutuya kaç oyuncunun girdiğini ifade eder. Burada daha yüksek bir sayı, set atışı sırasında topa sahip olmayı kaybederseniz sizi karşı ataklara açık bırakabilir.
 • Serbest Vuruşlar: Kornerlere benzer şekilde, bu, serbest vuruşlar ve duran parça senaryoları sırasında kutuya kaç oyuncunun girdiğini ifade eder. Yine, burada ve yüksek sayıyı seçerseniz ve ardından topa sahip olmayı kaybederseniz, sizi karşı saldırıya açık bırakabilir.

Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için bilgilendirici bir rehber olmuştur. Fifa 22 En İyi Taktikler ve Dizilişler gibi yazıların gelmesini istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.