Ana SayfaDizi-FilmEnola Holmes 2 Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Enola Holmes 2 Ne Zaman Çıkacak?

Enola Holmes 2 ne zaman çıkacak sorusu uzun süredir gündemde olan sorulardan birisi olmaktadır. Sherlock Holmes’in kız kardeşinin başkahraman olduğu film Netflix’te yayınlanmasının ardından filmin devamının olup olmayacağı da merak edilmeye başlandı. Millie Bobby Brown ve Henry Cavill’in sırasıyla Enola ve Sherlock Holmes, yazar Jack Thorne ve yönetmen Harry Bradbeer rollerini yeniden canlandıracakları doğrulandı.

Brown, “Enola Holmes ailemle tekrar çalışmak için sabırsızlanıyorum! Güçlü, cesur, entelektüel ve cesur olduğu için Enola’nın kalbimde eşsiz bir yeri var. Macerasının nasıl ilerlediğini izlemek için heyecanlıyım!” duyuru hakkında.

O zamandan beri, Netflix’te devam eden yayınlara kadar bizi meşgul edecek başka ilginç oyuncu duyuruları yapıldı. Öyleyse biraz araştırma yapalım ve Enola Holmes 2 hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenelim.

Enola Holmes Konusu Nedir?

Ünlü İngiliz dedektif Sherlock Holmes’in kız kardeşinin maceralarını konu alan Enola Holmes geçen yılın sonbahar aylarında izleyiciler ile buluşmuştu. Enola’nın annesinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasını konu alan film eleştirmenlerden de tam not alınca doğal olarak Enola Holmes 2 Filmi ne zaman çıkacak sorularının da devamı geldi.

Artık kötü şöhretli kardeşi gibi kiralık bir dedektif olan Enola Holmes, kayıp bir kızı keşfetmek için ilk resmi davasına devam ediyor.

Enola Holmes 2 Vizyon Tarihi Belirlendi mi?

Enola Holmes’ın yayınlanmasının ardından Netflix’in bir süre sessizliğini koruması Enola Holmes 2 ne zaman çıkacak diye merak edenleri karamsarlığa sürüklemişti. Ancak geçtiğimiz eylül ayında filmin yönetmenin verdiği bir röportajda ikinci filmin hangi yüzyılda geçeceğine dair ipuçları vermesi filmin hayranlarını sevindirdi. Daha sonrasında ise Netflix tarafından resmi açıklama geldi ve serinin 2. filminin çekimlerine en kısa süre içinde başlanacağı bildirildi. Yapılan açıklamada Enola Holmes 2 ne zaman çıkacak sorusunun kesin bir cevabı bulunmamakla birlikte 2023 yılında yayınlanması bekleniyor.

Enola Holmes 2 Ne Zaman Çıkacak

Enola Holmes 2 Çıkacak mı?

2020 gizemli gerilim filmi Enola Holmes’un devamı, Netflix’e planlanandan daha erken geliyor. Enola Holmes 2, Millie Bobby Brown ve Henry Cavill’in rollerini yeniden üstlenmelerinin yanı sıra yazar Jack Thorne ve yönetmen Harry Bradbeer’in geri dönmesiyle 13 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

23 Eylül 2020’de vizyona giren ilk Enola Holmes filmi, kayıp annesini bulmak için Londra’ya giden ancak maceralı bir yolculuğa çıkan efsanevi Sherlock Holmes’un ergen kız kardeşinin hikayesini anlatıyor. Enola Holmes, ilk dört haftasında tahmini 76 milyon hanenin izlediği, kısa sürede en çok izlenen Netflix orijinal filmlerinden biri haline geldi.

İlginizi Çekebilir: Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak? (2022)

Enola Holmes 2 Ne Zaman Çıkacak?

Devam filmi bir süredir Netflix tarafından duyurulsa da Enola Holmes 2 için bir çıkış tarihi belirlenmedi.

Daha önce de belirtildiği gibi, devam filmi Ekim 2021’de üretime başladı ve Cavill Kasım ayı sonlarında sahadaki son gününü tamamladığını duyurdu. Enola Holmes 2’nin çekimleri Netflix tarafından Ocak 2022’de tamamlandı. Orijinal filmin de güçlü bir sonbahar lansmanı yaptığı göz önüne alındığında, devam filminin Eylül 2022’de Netflix’te gösterime girmesi muhtemel. Enola Holmes 2 Ne Zaman Çıkacak sorusuna cevap aradığımız makalemiz burada bitiyor.