Ana SayfaOyunClash of Clans Durduruldu Hatası Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Clash of Clans Durduruldu Hatası Çözümü

Gelen güncellemeler sonra karşımıza çıkan Clash of Clans durduruldu hatası birçok kullanıcının canını sıkmaktadır. Bu güncellemeler sonucu sistemsel sorun çıkaran bazı cihazlar için çözüm arayışı bulunmaktadır. Bu sorunun her ne kadar net bir çözümü bulunmasa da bazı alternatif yolların denenmesi ile sorun giderilebilir. Sorun cihazınız ile kaynaklı olabileceği gibi, hatalı güncelleme ile de oluşmuş olabilir. Ayrıca Android System WebVİew programı ile de alakalı olabilir. Bugün bu yazımızda sizlere olası hataların çözüm yolunu açıklayacağız. Bu yolların denenmesinin ardından Clash of Clans durduruldu hatası giderilebilmektedir.

Clash of Clans Durduruldu Hatası

Clash of Clans durduruldu hatası alan kişiler aşağıda yer alan maddelerin denenmesi ile sorunlarını çözebilirler. Bu sorunlar genelde cihaz kaynaklı olsa da bazen yeni güncellemeler ile bu sorunlar oluşabilmektedir. Bunun için tüm çözüm yollarını denemelisiniz.

  • Clash of Clans önbellek temizliği yapmayı deneyin. Bu adım Android cihazlar için geçerlidir.
  • Uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Hesabınızı yedeklediğinizden emin olduktan sonra yapmanız tavsiye edilmektedir.
  • Sorunun internet kaynaklı olup olmadığını test etmek için farklı bir ağ bağlantısı ile deneyiniz.
  • Gelen güncellemeler sonrası sunucu yoğunluğundan kaynaklı sistemlerin düzelmesini beklemeniz gerekebilir.
  • Cihazda Android System WebView hatası olabilir. Bunun için telefonunuzdaki Google Chrome uygulamasını devre dışı bıraktıktan sonra Google Play Store’dan Android System WebView güncellemesi yapmayı deneyin.
  • Cihazınızda depolama alanı yetersizliği bulunuyorsa biraz depolama alanı açmaya çalışın.
  • Telefonunuzun RAM alanını temizlemek için cihazınızın kendi önbellek temizleyişini kullanın.

Bu adımların ardından Clash of Clans durduruldu hatası alan kişiler sorunun giderildiğini görecektirler. Eğer sorun giderilmedi ise beklemeniz en iyisi olacaktır. Çünkü sistemsel bir sorun olmayıp Supercell tarafından kaynaklı bir sorun olma ihtimali de bulunmaktadır. Küçük güncellemeler ile bu durumun giderilmesi an meselesi olacaktır. Bunun için ara sıra Google Play’de güncellemeyi kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu hatalar genelde IOS cihazda görülmese de sorunu eğer onlar da yaşıyorsa App Store üzerinden güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirler.

Clash of Clans Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Clash of Clans durduruldu hatası genellikle Android System WebView hatası sonucu oluşmaktadır. Bu uygulama bazı güncellemeler sonucu sorun oluşturabilmektedir. Ancak kısa sürede fark edilip çözümü için güncelleme yayınlanmaktadır. Sizler de eğer bu sorunu yaşıyorsanız önceliğiniz bu uygulamanın güncel olup olmadığıdır.

Eğer ki sorun uzun süreli olarak çözülmedi ise Android System WebViwe uygulamasının son sürümünü kaldırıp eski sürümünü APK olarak kurmanız avantaj sağlayabilir. Yeni güncelleme yayınlanana dek eski sürümdeki Android System WebView programını kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaparken Google Play üzerinden uygulamanın otomatik güncellemelerini kapatmayı unutmayınız. Yoksa tekrar yeni sürüm otomatik olarak yüklenecek ve aynı sorunu yaşamaya devam edeceksiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Clash Royale Yıldız Seviyesi Ne İşe Yarar?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.