Ana SayfaKripto Para5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır?

Birçok kripto para meraklısı, e-cüzdanlar veya banka havaleleri yoluyla para satın almayı tercih ediyor. Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır diye merak eden kullanıcı sayımız da bir hayli fazla. Kredi Kartı ile Altcoin alınabildiğini bilen kulanıcı sayısı ise bir hayli az. Ancak itibari para ödemeleri veya e-cüzdanlardan sonra kredi kartı tabanlı bitcoin alımları hızlı ve kullanışlıdır. Kredi kartıyla kripto para satın almak basittir, tamamlanması yaklaşık 30 saniye sürer.

Binance Al ve Sat, kredi kartı kullanarak Binance’de kripto para birimi satın almak için başka bir ilgi çekici araçtır. Binance, bir VISA veya Mastercard ile kripto para birimi satın almanıza ve düzenli ücretler ödemenize olanak tanır. Kredi kartı ile kripto para satın almanın avantaj ve dezavantajlarına daha yakından bakalım.

Not: Kredi kartı ile Altcoin alma işlemine başlatmadan önce kredi kartı uygunluğunu (kartı veren kuruluş ve işlem türünün başlatılmasına izin veren ödeme ağı) uygun şekilde kontrol edin ve sağlayın.

Altcoin Alırken Kesilen Kredi Kartı Ücret Türleri Nelerdir?

Bununla kripto para satın alırken size uygulanan kredi kartı ücretleri, kişisel durumunuza göre farklılık gösterme eğilimindedir. Düzenli olarak uygulanan ücretler aşağıdaki gibidir:

İşlem ücretleri

Kredi veya banka kartı işlemleri için kripto para borsaları tarafından alınan nominal ücret, genellikle diğer ödeme yollarından (örneğin banka havaleleri) daha fazla olma eğilimindedir. Binance, %2’ye kadar nominal bir ücret alırken, banka ve kredi kartı hizmet sağlayıcısından ek ücretler gelir.

Nakit Avans Komisyonu

Nakit avansta, kredi kartı sağlayıcısı size (borç alan) nakit verir, burada ücret olarak %3-%5 ödersiniz. Kredi kartıyla yapılan kripto para işlemleri bazen nakit avans olarak da sınıflandırılır. Ancak iyi haber şu ki: Binance yalnızca Mastercard ve VISA kabul ettiği için Binance kullanıcıları böyle bir nakit avans ücreti ödemiyor.

Dış Operasyonlar Komisyonu

Türkiye’de olmayan bir platformda kredi kartı ile USD ile kripto satın almayı düşünüyorsanız, yabancı işlem ücreti (işlem tutarının %3’ü) ödersiniz. Yurtiçinde verilmiş bir kredi kartınız varsa ancak kripto para birimini itibari para ile verilmiş diğer para birimleri üzerinden satın alıyorsanız, yabancı işlem ücreti ödersiniz.

Kredi Kartı ile Altcoin Almanın Faydaları

Kredi kartı ile Altcoin Almanın bir çok faydası var. Türkiye’de TL kurunun zayıflığını da ele alırsak diğer ülkelere göre daha avantajlı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Altcoin’ler Hemen Cüzdanınıza Geçer

Kredi kartlarının hızlı işlem başlatma özelliği, acemi alıcılar ve yatırımcılar için kripto para satın alma işlemini süper kolay ve anlık hale getirir. Banka ve banka havaleleri genellikle dört ila sekiz gün arasında tüketerek kripto para birimlerini (işlem tamamlanana kadar) arafta bırakır. Bir yatırımcı olarak, ayı piyasası düşüşünü hızlı bir şekilde satın almak istiyorsanız, kredi kartıyla kripto para birimi satın almayı düşünmek bir zorunluluktur.

Nakit Kullanmadan Yatırım Yapabilirsiniz!

Elinizde gerçek para olmadan kripto para birimleri satın aldığınızı hayal edin. İlginç, değil mi? Ciddi alıcılar ve yatırımcılar, tercih ettikleri kripto para birimlerinin zirve ve dip noktalarında hızlı hareket etmelidir. Ay başı maaş alan kullanıcılar için kredi kartı ile kripto almak gerçekten büyük bir avantaj.

Kripto Dünyasına Yeni Girenler için Uygun

Cryptoverse’deki acemi yatırımcılar, kripto para birimi alımları için kredi kartıyla ödemeyi borsalarda hızlı ve kolay bulabilirler. Kredi kartıyla yapılan kripto işlemleri, kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV’nin girilmesiyle aynı (acemi dostu) adımları gerektirir.

Binance Üzerinden Kredi Kartı İle Altcoin Satın Alabilirsiniz!

Herkesin bildiği gibi Binance kripto para piyasasının en güvenilir borsası konumuda. Binance üzerinden gönül rahatlığıyla kripto para alım satımı yapabilirsiniz. Kredi kartı ile alım satım yapmak da buna dahil. Eğer hala Binance hesabınız yoksa hemen bu link üzerinden kaydolun ve çeşitli fırsatlardan yararlanmaya başlayın!

Bu link üzerinden Kredi Kartınızla istediğniiz Altcoini satın alabilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki ayrıntılı rehberimizi de inceleyebilirsiniz.

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır?

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır

Adım 2: Fiat para biriminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı (fiat para biriminde) girin ve alacağınız Coini seçin.

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır
  • Adım 3:Yeni kart ekle“yi tıklayın. Kredi kartı bilgilerinizi ve fatura adresi hesabınızı girin. Ardından “Kart Ekle”yi tıklayın.
    • Not: Sadece kendi kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz.
5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır
  • Adım 4: Fatura bilgilerinizi (ödeme ayrıntıları) doğrulayın ve siparişi onaylayın.
5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır?

NOT: Bir dakika geçtikten sonra Binance, fiyatı ve alacağınız kripto para miktarı miktarını tekrar hesaplayacaktır. Güncellenmiş piyasa fiyatını görüntülemek için “Yenile”yi tıklayın.

  • Adım 5: Bankanızın tek seferlik işlemler sayfasında ödemenizi onaylayın.
5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır

İşte bu kadar kolay! Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Alabilir misiniz sorusunun cevabı kesinlikle “Evet,”. Daha fazla bilgi edinmek için bu link’ten Binance rehberine gidebilirsiniz. Veya adım adım kılavuza buradan erişip SSS’leri okuyabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Binance Takas Farming’in Temel Avantajları (BNB Kazan!)