Ana SayfaOyunSteam Oyun Açılmıyor Hatası 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Oyun Açılmıyor Hatası 2023[Çözüm]

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Steam oyun açılmıyor hatası ile çeşitli sorunlar çıkarabilmektedir. Genellikle kullanıcı kaynaklı olan bu sorunlar bazı oyunların ya da tüm oyunların açılamaması gibi sıkıntılar doğurabilmektedir. Ancak bu problemi çözebilecek çeşitli alternatif çözümler bulunmaktadır. Steam üzerinde açılmayan oyunlar için bu çözüm yöntemlerini deneyerek sonuç alan yöntemi bulmak gerekmektedir.

Steam Oyun Açılmıyor Hatası Çözümleri

Steam oyun açılmıyor hatası oldukça farklı nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Bu nedenle her kullanıcı için farklı nedenlerden kaynaklı olabilmektedir. Sorunu ortadan kaldırmak için alternatif çözüm yöntemlerini sırasıyla denemek sorunu ortadan kaldırmaya yaklaştıracaktır. İşte Steam oyun açılmıyor hatası alternatif çözüm yolları:

  • Antivirüs yazılımınızdan istisnalar listesine Steam programını ekleyin. Yazılımınız Steam’i bir tehdit olarak görüp çalışmasını engelliyor olabilir.
  • Ekran sürücünüzü güncelleyin. Bazı oyunlar sürücü kaynaklı başlatılamıyor olabilir. Kendi grafik sürücünüzün web sitesine ulaşarak rahatlıkla güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Oyun yerel dosyasını başka bir konuma atayın. Yeterli alan bulamayan oyunlar açılamıyor olabilir. Bunun için ise öncelikle oyun kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özelliklere girin. Daha sonrasında yerel dosyalar sekmesi üzerinden göz ata tıklayın. Oyunun kurulu olduğu konumu doğrulayın.
    • Eğer oyun klasörü açılmıyor ise oyun dosyalarını doğrulamanız gerekecektir. Daha sonrasında oyunu yeniden indirirken farklı bir konuma taşımak için yükleme klasörünü taşı seçeneğini tercih edin. Böylelikle Steam üzerinde başlatılamayan oyunları rahatlıkla açabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Steam Arkadaş Ekleyemiyorum 2022 [Çözüm]

Steam Oyun Açılmıyor Hatası

Steam Oyun Açılmıyor Hatası Alternatif Çözümleri

  • Oyun dosyalarınızı doğrulayın. Dosyaların biri ya da birkaçı eksik olduğundan oyun başlatılamıyor olabilir. Dosyaları doğrulamak eksik dosyaları indirecektir.
  • Eğer herhangi bir oyun Steam üzerinde başlatılamıyor ise bu sorun üçüncü taraf bir uygulama nedeniyle olabilmektedir. Bilgisayarınızdaki sorun yaratan uygulamayı bulup kaldırmanız oyunu başlatmanızdaki sorunu ortadan kaldıracaktır.