Ana SayfaOyunPubg Sağa Sola Eğilme Ayarı Nasıl Açılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Pubg Sağa Sola Eğilme Ayarı Nasıl Açılır?

PUBG sağa sola eğilme ayarı nasıl açılır sorusu son dönemlerde oldukça soruluyor. Özellikle oyuncuların maç içerisinde ağaç ya da duvar gibi engellerin yanından eğilerek ateş edildiğini görmeleri bu özelliğin nasıl açıldığı sorusunu getiriyor. Belirli engellerin arkasında sağa ya da sola eğilerek ateş etmek karşı rakiplerden daha avantajlı bir konumda tutuyor.

Dolayısıyla oyuncular bu özelliği açarak rakiplerinin üzerine ateş açmak istiyorlar. Oyun içerisinde ise bu özelliği açmak son derece basit oluyor. Ayarı açtıktan sonra da oyundaki maçlarda ciddi bir şekilde oynanış farkı ortaya çıkıyor. Normalde çeşitli engellerin arkasındayken tamamen engellin önünden çıkıp ateş etmek gerekiyorken artık buna gerek kalmıyor.

Sadece tek bir tuş ile birlikte sağa ya da sola eğilme gerçekleştiriliyor. Birçok oyuncunun merak ettiği bu özelliğin nasıl açıldığını şu şekilde açıklayabiliriz.

Pubg Sağa Sola Eğilme Ayarı Nasıl Açılır?

PUBG sağa sola eğilme ayarı nasıl açılır sorusuna yanıt verecek olursak öncelikle

  • PUBG Mobile içerisinden “Ayarlar” bölümünü açmak gerekiyor.
  • Daha sonrasında ise Genel ayarlar bölümüne gelerek buradan da “Dikiz&Ateş” kısmına tıklanıyor. Buradan da “Kapat” olarak işaretli olan ayarı “Etkinleştir” olarak değiştirmek gerekiyor.
  • Bu adımları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra artık PUBG Mobile oyunu içerisinde sağa sola eğilme tuşları aktif oluyor.
Pubg Sağa Sola Eğilme Ayarı Nasıl Açılır

Sağa Sola Eğilme Ayarı

PUBG sağa sola eğilme ayarı nasıl açılır sorusunun yanında bu tuşların nasıl ayarlandığını açıklayacak olursak oyun içerisinden kontroller kısmından ayarlanıyor diyebiliriz. Sağa sola eğilme tuşlarının boyutunu, ekrandaki yerini ve saydamlığını tamamen kişiselleştirme imkânınız bulunuyor. Siz de artık bu ayarlamaları yaptıktan sonra oyun içerisinde sağa sola eğilerek engellerin arkasından tamamen çıkmadan ateş edebilecek ve düşman öldürebileceksiniz.

Daha Fazla Oku: PUBG Kademe Sıralaması 2022