Nasıl Pico Park oynanır? Pico Park oyunu kaç kişilik?

Pico Park, 28 Nisan 2016 tarihinde TECOPARK oyun firması tarafından üretilen takım tabanlı, bağımsız bir video oyunudur. Nasıl Pico Park oynanır? Pico Park oyunu kaç kişilik? gibi sorularınızı yazımızda cevaplıyor olacağız.

Nasıl Pico Park oynanır?

Pico Park tam bir gırgır şamata oyunu. 6 arkadaş birlikte girerseniz oldukça eğleneceğinizi TECOPARK firması garanti ediyor 🙂 oyunun genel mantığı anahtarı alıp kapıya gitmek üzerine kurulu. Böyle anlatınca kulağa kolay geldiğinin farkındayım fakat inanın oynayınca göreceksiniz hiç de kolay bir oyun değil.

6 kişi olmanızın sebebi oyun içinde itmeniz ya da basmanız gereken yerlerde herkese görev düşüyor olması. Eğer 6 kişinin itmesi gereken bir bloğu ekipten birilerinin düşmesi yüzünden 5 kişi itmek zorunda kalırsanız orda mahsur kalıyorsunuz. Aynısı asansör yapıları için de geçerli. 5 kişilik taşıma kapasitesi olan bir asansöre hepiniz binerseniz sizi kaldırmıyor. O bir kişiyi kapıya nasıl ulaştırmanız gerektiğini çözmeniz isteniyor. Oyun ilerleyen bölümlerde zorlaşarak sizi şaşırtmaya devam edecek. Arkadaşlarınızla birbirinize bağlandığınız bölümler ekip ruhunuzu sınayacak cinsten 🙂 daha fazla spoiler vermeden oyunun sistem gereksinimlerinden bahsedelim.

Pico Park Sistem Gereksinimleri

Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2inci nesil Intel Core HD Graphics (2000/3000), 512MB
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 100 MB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri ise şöyledir:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2inci nesil Intel Core HD Graphics (2000/3000), 512MB
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 100 MB kullanılabilir alan

Pico Park Hangi Platformlarda Oynanıyor?

Oyuna; Windows10, Windows 8, Windows 7, MacOS, Android ve Linux platformlarından erişebilirsiniz.

Pico Park Fiyatı Ne Kadar?

Oyunu Steam üzerinden iki farklı seçenekle satın alabilirsiniz:

Pico Park ve Pico Park Classic Edition. Pico Park Classic Edition a Steam’de ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz. Pico Park ise 10,5 Türk lirasına satışa sunuluyor. Nintendo Switch’de ise oyunu 4,99 dolara satın alabilirsiniz.

Nasıl Pico Park oynanır

Bu ara Twitch de oldukça fazla oynanan bu oyun ismini daha çok duyuracağa benziyor. İzlemek ve oyun hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Pqueen, KendineMüzisyen, Hype gibi kanallardan oynanış videolarına bakabilirsiniz. Nasıl Pico Park Oynanır hakkında daha fazla yazı için takipte kalın.

Daha Fazla Oku : Growtopia Hesap Açma (2021)