Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası - Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası – Çözümü

Günümüzde sosyal medya araçlarından biri olan İnstagram, dünya çapında çok sık kullanılır. İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası da bu sebepten ötürü çok sayıda insanı rahatsız ediyor. Teknolojinin de gelişmesiyle kendisine farklı farklı özellikler katan İnstagram, zirvede kalmayı başarmaktadır. Özellikle 15-25 yaş kitlesine hitap etmesinden ötürü İnstagram’ın günlük kullanım saati oldukça fazladır. Ancak bu kadar gelişme ve ilerlemeyle birlikte İnstagram uygulamasının beraberinde getirmiş olduğu yazılımsal ve kullanıcı kaynaklı hatalarda ortaya çıkmaktadır.

Çoğu zaman bu hatalar kolaylıkla halledilebilir durumlarken bazı durumlarda bilinçsizce kullanım ya da teknolojiden uzak olunmasından dolayı soruna çözüm getirilememektedir. Bugün ele alacağımız konu ise kullanıcıların zaman zaman karşılaşmış olduğu “İnstagram internete bağlanamadık hatası” dır.

İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası PC

Mobil ve web olarak İnstagram uygulamasını kullanan kişiler internet bağlantılarının olmaması durumunda ya da internet bağlantısından kaynaklanan sunucu arızalarında “İnstagram internete bağlanamadık hatası” yazısını görmeleri olası durumlar arasındadır. Bunların yanı sıra sadece internet erişiminin kapalı olması değil, internet erişiminin olması durumunda da kullanıcıların bu hatayı almaları söz konusudur.

İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?

Instagram kullanıcılarının yaşamış olduğu bu erişim sorunu sıklıkla internet bağlantısının hatalı ya da bağlı olmamasından kaynaklanmaktadır. En sık karşılaşılan durumlar bunlar olsa da cihaz arızaları ya da bağlanılan server(sunucu) kaynaklı problemlerde ortaya çıkmaktadır. Cihaz ve kullanıcı kaynaklı sorunlar aslında kolaylıkla çözülebilen sorunlardır. Peki, yaşanılan bu durumlar için hangi çözüm yöntemlerini denemeliyiz?

İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram İnternete Bağlanamadık Hatası - Çözümü

İnstagram’a erişim sorunları için birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Ancak öncelikle sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı öğrenmek gerekir. İnstagram’a giriş yapılan cihazın internet bağlantısı kontrol edilmelidir. Telefondan giriş yapılacak ise wifi ya da mobil verinin açık olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bazı durumlarda wifi ağına bağlı olan bir telefonun internet erişiminde problemler yaşanmaktadır.

Bağlı olan modem de internet erişimi bulunmadığında otomatik olarak bağlı olan telefonda da internet bağlantısı olmamaktadır. Instagram internete bağlanamadık hatası’nın çözüm yollarından bir diğeri ise uygulamayı kullanan cihazın kendisinde bulunan problemdir. Böylesi durumlar sorunu çözmenin en kolay yolu cihazı kapatıp tekrardan açmaktır. Mobil olarak ağ hatası çözmenin en pratik yöntemi cihazı yeniden başlatmaktır. Çünkü cihazın internete bağlanamaması durumunda İnstagram dahil internet erişimine ihtiyaç duyan hiçbir uygulama çalışmayacaktır.

Sonuç olarak eğerki cihazınızda ya da bilgisayarınızda “Instagram internete bağlanamadık hatası” yazısını görüyorsa kontrol etmeniz gereken ilk bölüm cihazınızın internet erişimine açık olup olmadığıdır. Daha sonrasında yazılımsal ya da sunucu kaynaklı sorunlar araştırılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Filtreleri Çalışmıyor (iPhone, Android)