Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Akış Yenileme Sorunu Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Akış Yenileme Sorunu Çözümü

Yazımızda Instagram hesabınız size Instagram akış yenileme sorunu mesajını ya da ‘’Couldn’t refresh feed error’’ mesajını veya “Akış Yenilenemedi” mesajını gösterdiğinde, bu sorunun çözümü için neler yapabileceğinizden bahsediyoruz. Instagram Dünya üzerinde binlerce insanın kullanmaktan çok hoşlandığı bir platform olsa da zaman zaman Instagram akış yenileme sorunu mesajını görmek oldukça sinir bozucu olabilir.

Instagram Akış Yenileme Sorunu Nedenleri

  1. İnternet Bağlantısının Yavaş Olması
  2. İnstagram Uygulamasının Güncel Olmaması
  3. Instagram Sunucularının Çökmesi
  4. Instagram Önbelleğinin Dolu Olması

İnternet Bağlantısının Yavaş Olması

Instagram akış yenileme sorunu ile karşılaşılmasının en sık rastlanan nedenlerinden bir tanesi kullanılan internet bağlantısının yavaş ve/veya dalgalı olmasıdır. Böyle bir sorun yaşadığınızda öncelikle internet bağlantınızın iyi çalışıp çalışmadığını ve yeterli hızda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İnternet testi için cihazınızda bir tarayıcı açın ve herhangi bir siteye giriş yapın, siteye girme işlemi uzun sürüyorsa sorun sizin bağlantınızdadır.

İnstagram Uygulamasının Güncel Olmaması

Cihazınızda Instagramın eski bir sürümü yüklü ise yayın yenilenemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemin üstesinden gelmek için cihazınızın tarih ve saat ayarlarını otomatik formata getirin.  Böylece güncelleme zamanı geldiğinde uygulamanız otomatik olarak yenilenir.

Instagram Akış Yenileme Sorunu

Instagram Sunucularının Çökmesi

Bu duruma çok sık rastlanmaz ama uygulama sunucularının kapalı olması halinde,  aynı hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Sorunu düzeltmek için uygulamadan çıkın ve tekrar girin.

Instagram Önbelleğinin Dolu Olması

Instagram kullandığınız cihazda bulunan önbellek dosyalarının dolu olması halinde, akış yenileme sorununa yol açabilecek bazı performans sorunları yaşanabilir. Bu amaçla Instagram önbelleğini temizlemeniz gerekebilir. Instagram önbelleğinin temizlenmesi için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

  • Cihazın ‘’Ayarlar’’ menüsüne girin.
  • ‘’Uygulamalar ‘‘a tıklayın.
  • ‘’Instagram’’a tıklayın.
  • ‘’Önbelleği temizle’’ seçeneğini tıklayın.

Önbellek temizleme işlemi bittikten sonra Instagrama’a tekrar giriş yapmalısınız. Bu nedenle önbellek temizliği yapmadan önce, giriş bilgilerinizi hatırlamaya çalışın.

Daha Fazla Oku: Instagram Feedback Required Hatası [Çözümü]