Ana SayfaOyunHangi Pokemon Hangisini Yener?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Hangi Pokemon Hangisini Yener? [Pokemon GO]

Hangi pokemon hangisini yener sorusu oyunu oynayan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Dünya çapında sevilerek oynanan oyunda mücadeleleri kazanabilmek için doğru pokemonu seçerek savaşlara katılmak gerekiyor. Bu liste sayesinde hangi pokemon hangisini yener sorusuna yanıt bularak savaşlarda daha avantajlı bir konuma geçebilirsiniz.

Pokemon GO’da Hangi Pokemon Hangisini Yener

Aşağıdaki Pokemon türleri için teker teker anlatacağız.

  1. Ateş Türü Pokemonlar
  2. Çimen Türü Pokemonlar
  3. Su Türü Pokemonlar
  4. Elektrik Türü Pokemonlar
  5. Buz Türü Pokemonlar
  6. Dövüşçü Türü Pokemonlar
  7. Zehir Türü Pokemonlar
  8. Toprak Türü Pokemonlar
  9. Uçan (Hava Türü) Pokemonlar

Ateş Türü Pokemonlar

Ateş türü pokemonlar ateş, su, kaya ve ejderha türü pokemonlara karşı yarı hasar verirken çimen, buz ve böcek türü pokemonlara iki kat hasar veriyor. Pokemon GO‘da önemli yere sahipler.

Çimen Türü Pokemonlar

Çimen türü pokemonlar ise ateş, çimen, zehir, uçan, böcek ve ejderha türü pokemonlara karşı yarı hasar veriyor. Su ve toprak türü pokemonlara da iki kat hasar veriyor.

Su Türü Pokemonlar

Su türü pokemonlar su, çimen ve ejderha türü pokemonlara karşı yarı hasar uyguluyor. Ateş, toprak ve kaya türü pokemonlara da iki kat hasar veriyor.

Elektrik Türü Pokemonlar

Elektrik türü pokemonlar toprak türü pokemonlara karşı etkisiz kalıyor. Bunun yanında elektrik, çimen ve ejderha türü pokemonlara da yarı hasar veriyor. Su ve uçan hava türü pokemonlara ise iki kat hasar uyguluyor.

Buz Türü Pokemonlar

Buz türü pokemonlar su ve buz türü pokemonlara yarı hasar veriyor. Çimen, yer, uçan ve ejderha türü pokemonlara ise iki kat fazla hasar uyguluyor.

Dövüşçü Türü Pokemonlar

Dövüşçü türü pokemonlar hayalet türü pokemonlara karşı etkisi kalıyor. Zehirli, uçan, telekinetik ve böcek türü pokemonlara karşı yarı hasar veriyor. Son olarak normal, buz ve kaya türü pokemonlara da iki kat hasar veriyor.

Zehir Türü Pokemonlar

Zehir türü pokemonlar ise zehir, toprak, kaya ve hayalet türü pokemonlara karşı yarı hasarda kalıyor. Çimen ve böcek türü pokemonlara iki kat hasar sağlıyor.

Toprak Türü Pokemonlar

Toprak türü pokemonlar uçan hava türü pokemonlarına karşı etkisiz kalıyor. Çimen ve böcek türü pokemonlara da yarı hasar verebiliyor. Ancak ateş, elektrik, zehir ve kaya türü pokemonlarına iki kat hasar veriyor.

Uçan (Hava Türü) Pokemonlar

Hangi pokemon hangisini yener sorusunda uçan pokemonlar olarak uçan yani hava türü pokemonlar elektrik ve kaya türü pokemonlara karşı yarı hasarda kalıyor. Ancak çimen, zehir ve böcek türü pokemonlara karşı iki kat hasar uygulayabiliyor.

Daha Fazla Oku: Pokemon GO Promo Kodları

Hangi Pokemon Hangisini Yener