Ana SayfaGezi RehberiHakkari'de Gezilecek Tarihi Yerler
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Hakkari’de Gezilecek Tarihi Yerler

Hakkari, Türkiye’nin kuzeydoğu bölgelerinden biri olup, tarihi ve maneviyata sahip bir coğrafyaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgenin çeşitli ziyaretçilere yönelik gezilecek tarihi yerleri vardır. Bu yazımızda Hakkari’de gezilecek tarihi yerleri sizler için derledik.

Hakkari’de Gezilecek En İlginç Yerler

Hakkari’de gezinmek, eşsiz eziyet, tarihi mekanlar ve sahilden karaya bir arkadaşlık arıyorsanız harika bir yerdeki diğerlerine kıyasla değişik bir deneyim sunuyor. Özellikle Yunanlılar, Osmanlılar ve Yakın Doğu seyahatleri yapanlar, tarihi bir merak ile çevresinde hareket ediyor. Şöyle ki tarihi hatıralar, kutsal şehirler, şifalı tepeler, gizli mağaralar ve daha fazlasının peşinde.

Güzel Doğa Manzaraları

Hakkari’de gezilecek en önemli yerlerden bir tanesi doğal güzellikleriyle bilinen ve bu nedenle yerli ve ziyaretçiler tarafından sıkça ziyaret edilen, hemen hemen bütün mevsimlerde muhteşem panoramik manzaralarıyla insanları içine çeken dağ ve kışlaar çeşitliliği. Özellikle Haftanin Kalesi’nin manzarasında lüks bir konaklama ihtiyacını arayabilirsiniz.

Türkiye’nin Kıyısında Yer Alan Kostim Kalesi

Hakkari’nin süsleyen en önemli tarihi yapılarından biri Kostim kalesidir. Kıyısında yer alan Kostim Castle, Akdeniz kıyılarındaki tarihi eserlerden biridir. Burada tarihi evler, kuleler, kilise ve mezarlar bulunmaktadır. Kostim Kalesi, Harput mevkii üzerinde bulunan Oğut Kalesi ile birlikte tarihi yerler olarak bilinmektedir.

Tarihi Yerler ve Çevre Turizmi

Hakkari’de tarihi yerleri keşfetmek, yeşil vadilerden Kayalık dağlara, ormanlara ve devasa göllerine kadar birçok büyüleyici alanda karşılaşılabilir. İç Anadolu Bölgesi’ndeki tarihi ziyaretleri ile ilgili gezilecek ve keşfedilecek çok sayıda tarihi kayıtlara sahip. Göller coğrafya için önemli turizm merkezleri arasındadır. Gezerken şirin köyler, göz alıcı manzaralar ile tamamen doğal güzellikler sunuyor. Özellikle Piran Köyü tarihi dokusuyla adından söz ettiriyor.

Hakkari’de Gezilecek Tatil Yerleri

Hakkari’de gezilecek tarihi yerlerin yanı sıra, huzurlu, sakin ve pürüzsüz kumsalları sayesinde deniz anlayışına sahip olanlar için en uygun yerlerden biridir. Dushiçi Gölüne ve çevresine sıcak ve rahat bir tatil için mükemmel bir seçim. Göl kenarındaki seyahat esnasında sizi bekleyen dostaşlık ve samimiyet harika bir tatil için iyi bir seçim oluyor.

Hakkari’nin Tarihi Yerleri ile İlgili Ziyaretçi Yorumları

Hakkari’nin gezilmeye değer tarihi yerlerine ilgili, turistlerden gelen çok sayıda pozitif geribildirim geliyor. Tarihi atmosferiyle, ziyaretçilerin aradığı her şeyi barındıran tarihi yerler, müzeler ve kaleler ile bu güzel coğrafyanın unutulmaz anlar yaşanmasını sağlıyor. Bir çok ziyaretçi, bu bölgedeki tarihi ziyaretin zevkli, güvenli ve eğlenceli olduğunu belirtiyor.

Hakkari Güneşli ve Göz Kamaştırıcı Manzaralar

Hakkari’nin en güzel nefes kesen manzaraları çoğunlukla, ormanların ardında güneşin altında göz kamaştırıcı ince kümelenmiş dağlarla kaplı. Güneş battıktan sonra yaşanacak ise hafif misk kokulu meltemi ile eşsiz rüzgar manzaraları sizleri beklemekte. Gökyüzünden göz alıcı kuş sesleri ile yeni günden heyecanla bahşedilen hafif sesler ile sakin bir ortamın tadını çıkarmaya ne dersiniz!

Sonuç

Hakkari’de gezilecek tarihi yerler, sizi uzun bir tarihi geziye çağırıyor. Harika panoramik manzaralar, nefes kesen güzellikler, güzide tarihi yerler ve çevre turizmi ile Hakkari’de tatil geçirmek hayalini kurmak çok eğlenceli ve keyifli bir macera olacaktır. Herkes aradığı tarihi ziyareti Hakkari’de bulacaktır.