Ana SayfaOyunGame Launcher Nasıl Kaldırılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Game Launcher Nasıl Kaldırılır?

Game Launcher oyunlarınızı çalıştıran ikincil bir başlatıcıdır. Game Launcher Nasıl Kaldırılır sorusu ise cevap arayan sorulardan biridir. Game Launcher, Samsung marka telefonlarda halihazırda yüklü şekilde bulunur. Oyun oynarken ekran görüntüsü almanıza, ekran kaydı almanıza olanak sunarken aynı zamanda oyun deneyiminizi artırarak sizi rahatsız eden bildirimlerden korur.

Game Launcher ne işe yarar?

Game Launcher oyun içi ekran görüntülerinin yanı sıra aynı anda birden fazla uygulama veya oyun arasında geçiş yapmanıza olanak sunar. Oyununuzu oynarken kapatmanıza gerek kalmadan duraklatıp diğer açık olan uygulamanıza geçiş yapabilirsiniz. Açık olan diğer uygulamalarınız açılan menü kısmında görünür. Bir yandan oyun oynarken bir yandan mesajlaşmanıza veya dinlemenize yardımcı olur. Oyun oynadığınız sırada kullanabileceğiniz uygulama sayısı 4’tür.

Oyun oynadığınız sırada üst taraftan çıkan bildirimleri görme istemiyor iseniz Game Tools kısmından “Aramalar ve Bildirimler” seçeneğini kullanarak bunları engelleyebilirsiniz.

Oyun oynarken ekran görüntüsü veya videosunu kaydetmek için “Kaydet” seçeneğini kullanabilirsiniz. Game Launcher oyun deneyiminizi üst seviyelere çıkartarak heyecanınızı artırabilir ve eğlencenizin ve adrenalininizin bölünmemesini sağlamanıza yardımcı olur. Gelin bakalım Game Launcher Nasıl Kaldırılır.

Daha Fazla Oku: Game Fire Nasıl Kullanılır?

Game Launcher’dan uygulama kaldırma nasıl yapılır?

Game Launcher’ı direkt olarak kaldırmanıza gerek olmadan içerisindeki uygulamaları veya oyunları çıkartabilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz aşağıdaki direktifleri sırasıyla uygulayınız.

  1. Game Launcher uygulamasına giriş yapın.
  2. Mevcut oyunlarınızı barındıran kısımda aşağıdan yukarı doğru kaydırın.
  3. Ekranınızda çıkan oyun simgelerinden hangisini istiyor iseniz üzerine basılı tutun. Çıkan seçenekler arasından “Kaldır” seçeneğine tıkladığınızda oyununun Game Launcher’dan kaldırılacaktır.

Uygulamaları Ekleme veya Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Oyun oynarken aynı zamanda mesajlaşabilmek veya başka işlerle de uğraşabilmek istiyor iseniz uygulama kısa yollarını ayarlayabilirsiniz. Maksimum 4 adet uygulama seçebileceğinizi unutmayınız. Uygulamaları seçmek için lütfen aşağıdaki direktifleri sırasıyla uygulayın.

  1. Game Launcher’ı çalıştırın ardından istediğiniz bir oyunu açın.
  2. Sol kısımda görünecek olan Game Booster seçeneğine dokunun.
  3. Uygulamalarınızın göründüğü listenin yanında bulunan üç noktaya dokunun. Ardından çıkacak olan ekrandan uygulamaların üzerinde görünen eksi işaretine tıklayarak uygulamalarınızı kaldırabilir veya altta görünecek olan listedeki uygulamaların yanındaki kutucuğa tıklayarak onları ekleyebilirsiniz.

Game Launcher Nasıl Kaldırılır?

Game Launcher, sizlere oyun oynarken birçok iyi ve kullanışlı özellik sunar ancak tabii ki bunu istemeyebilirsiniz. Sizi rahatsız ediyor ise Game Launcher’ı devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Game Launcher’i devre dışı bıraktıktan sonra içerisindeki uygulamalar ana sayfanızda bulunan uygulamalar çekmecesine taşınacaktır. İçerisinde bulunan oyunlarınız ve seçtiğiniz uygulamalarınız telefonunuzdan kaldırılmaz, devre dışı bırakılmaz veya verileri silinmez. Game Launcher’ı devre dışı bırakmak istiyor iseniz lütfen aşağıdaki direktifleri sırasıyla uygulayınız. Game Launcher Nasıl Kaldırılır aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Samsung marka telefonunuzdan ayarlar kısmına girin.
  2. Gelişmiş özellikler yazan kısmı bulup tıklayın.
  3. Oyun Başlatıcı/Game Launcher yazan kısmın yanındaki ayardan kapatabilirsiniz.
  4. En son olarak da telefonunuzu yeniden başlatınız.

Game Launcher Nasıl Kaldırılır adlı makalemiz burada sonlanıyor.