Ana SayfaGezi RehberiDüzce'de Mutlaka Yenmesi Gereken Yemekler
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Düzce’de Mutlaka Yenmesi Gereken Yemekler

Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Ancak Düzce’nin en önemli özelliklerinden biri de lezzetli yemekleri ile ün kazanmasıdır. Düzce’de mutlaka yenmesi gereken yemekleri sizler için derledik.

Düzce Köftesi

Düzce Köftesi, Düzce’nin ünlü yemeklerinden biridir. Yumurta, kıyılmış ekmek, sarımsak, soğan, tuz, karabiber, kimyon, kırmızı toz biber ve ince kıyılmış kuzu kıyması ile hazırlanan bu lezzetli yemek, yapım aşamasında özenli bir çalışma gerektirir. Köftelerin hazırlanma aşamasında uzun süre yoğrulması, bu yemeğin çok daha lezzetli olmasını sağlar. Düzce Köftesi, Düzce’de neredeyse her restoranda bulabileceğiniz bir yemektir ve mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasındadır.

Akçakoca Pidesi

Düzce ilimizin sınırları içinde yer alan Akçakoca ilçesi, tatlı su balığı ile yapılan bir çeşit Akçaabat köftesi de dahil olmak üzere birçok yemeğiyle ünlüdür. Ancak şüphesiz ilçenin en ünlü yemeği Akçakoca Pidesi’dir. İnce hamurun içerisine domates, biber, soğan ve kıyma konularak yapılan Akçakoca pidesi özellikle Akçakoca ilçesinde çok meşhurdur. Ayrıca Düzce’de yer alan birçok restoranda da Akçakoca Pidesi’ni bulabilirsiniz. Bu lezzetli yemeği mutlaka tadın.

Düzce Etlisi

Düzce’nin ünlü yemekleri arasında yer alan bir diğer lezzetli yemek Düzce Etlisi’dir. Düzce Etli, içerisinde et, nohut, patates ve domates gibi malzemeler bulunan bir yemektir. Taze baharatlar ve sarımsak ile harmanlanarak lezzetlendirilir. Düzce’de Etli, her yerde bulabileceğiniz bir yemektir ve tatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Sonuç

Düzce’de mutlaka yenmesi gereken yemekler arasında pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle Düzce Köftesi, Akçakoca Pidesi ve Düzce Etlisi gibi ünlü yemekleri paylaştık. Ancak Düzce’nin lezzetli yemeklerinin listesi sadece bunlarla sınırlı değil. Fındık Lahmacun, Karalahana Çorbası, Hamsiköy Mahlutası, Dutmaç Çorbası ile de tatil sürecinizde pamuğa bulanabilirsiniz.