Ana SayfaTeknolojiTwitch Recap Nasıl Bakılır? (2023)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Twitch Recap Nasıl Bakılır? (2023)

Twitch Recap, 2022 için geri döndü. Twitch Recap Nasıl Bakılır diye merak etmniz çok normal. Twitch Recap yayıncılara ve izleyicilere izleme alışkanlıkları ve platformla etkileşimleri hakkında kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Ancak, Twitch Recap’inizi (özetinizi) almak için birkaç ekstra adım atmanız gerekebilir.

Twitch Recap’i size en çok kimi izlediğinizi, en çok hangi ifadeleri kullandığınızı, kaç mesaj gönderdiğinizi ve diğer istatistikleri gösterecek. Yayıncıların takibi, izleyicileri ve diğer büyüme önlemleri için istatistikler olacak.

Twitch Recap, Spotify ve Apple Music gibi müzik akışı hizmetlerinin kullanıcılarına sunduklarına benzer şekilde çalışır ve en çok kimi dinlediğinizi gösterir.

İster yayıncı ister sohbet meraklısı olun, 2022 için kendi Twitch Recap’inizi nasıl kazanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Daha Fazla Oku: Twitch Gelir Listesi Türkiye

Twitch Recap Nasıl Bakılır? (2022)

Özetler, Twitch hesabınızla ilişkili e-posta adresine e-posta ile gönderilir. Ancak, e-postanızı henüz almamış olmanızın birkaç nedeni olabilir.

Twitch, 15 Aralık’ta Twitch Recaplerinin yakında maillere gönderileceğini, ancak hepsinin aynı anda gelmeyebileceğini, dolayısıyla bazılarının daha sonra recap’lere kavuşabileceğini söyledi.

Twitch Recap Nasıl Bakılır’ın cevabı aslında Twitch Recapları mail olarak gönderiyor. Recapleri alamamanın başka bir nedeni de Twitch e-posta tercihlerinizin recapları almak için uygun olmaması olabilir. Bu ayarı değiştirmeniz gerekebilir. Aşağıda Twitch Recap almak için gerekli ayarları yazıyoruz.

Twitch Recap Nasıl e-Posta Alınır?

  • Twitch.tv’ye kaydolun veya giriş yapın.
  • Ayarlar menüsünde Bildirimler sekmesine gidin.
  • “E-posta üzerinden” altındaki listenin en altına gidin.
  • Pazarlama” e-postalarının gönderilmesine izin verin.
  • Twitch Recap’iniz hazır olduğunda, onu mail olarak alacaksınız.
Twitch Recap Nasıl Bakılır

Twitch Recap Yayıncı ve İzleyici Recap

Bazı kullanıcıların karşılaştığı başka bir sorun, yayıncı Recapi yerine izleyici Recapi almak veya bunun tersidir.

Hem yayıncı hem de izleyiciyseniz, Twitch’in size iki e-posta mı yoksa yalnızca bir tane mi göndereceği belli değil. Bazıları, yayıncı Recapinin yalnızca Twitch bağlı kuruluşları ve ortakları tarafından kullanılabileceğini varsayıyor.

Twitch e-postasının e-posta sağlayıcınız tarafından istenmeyen çöp olarak işaretlenmesi durumunda, spam klasörünüzü de kontrol edin! Twitch Recap Nasıl Bakılır yazımız burada son buluyor.

İlginizi Çekebilir: Bit Scam Yapan Yayıncılar Tam Liste