Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram, bütün verilerinizi (fotoğraflar dahil) tek bir işlemde indirmenize olanak sağlayan bir indirme aracına sahiptir. Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır diye merak edenler için bu yazımızda olabildiğince bilgi vermeye çalışacağız.

Bildiğiniz gibi Instagram genel olarak fotoğraflar ve videoların paylaşıldığı bir platform. Her ne kadar mesajlaşma tarafı da olsa genelde görüntülü medyanın kullanıldığına şahitlik ederiz. Bundandır ki Instagram Fotoğraf İndirme işlemi daha fazla önem kazanıyor. Bu yazımızda Instagram’ın bu indirme işlemi sürecini inceleyeceğiz.

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi

Kendi Instagram fotoğraflarınızı şu şekilde indirebilirsiniz:

  • Kendi profilinizi görüntüledikten sonra, ekranın sağ üst köşesindeki bulunan üç yatay çizgi şeklindeki simgeye basın.
  • Menü açıldıktan sonra listenin en üstündeki ilk seçenek olan “Ayarlar” seçeneğini seçin. Ardından “Hesap” seçeneğine basın, ardından bir iOS cihazı kullanıp kullanmadığınızı gösterecek olan “Orijinal Fotoğraflar” seçeneğine basın. Android kullanıcıları ise “Orijinal Gönderiler” seçeneğini görecektir.
  • Bu aşamada “Orijinal Fotoğrafları/Gönderileri Kaydet” için mavi geçiş düğmesine basın.

Bu şekilde instagramda paylaştığınız her fotoğraf telefonunuza da kaydedilmiş olacak.

Daha Fazla Oku: Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Diğer Kullanıcıların Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Herhangi biri tarafından paylaşılan bir Instagram fotoğrafını veya videosunu, tekrardan görüntüleyebilmeniz için Instagram uygulamanızın özel bir alanına kaydetmek gerçekten çok kolay. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için kişinin profili herkese açık olmalıdır ya siz takip ediyor olmalısınız.

İstediğiniz gönderiyi kaydetmek için, alt kısmında bulunan yer imi simgesine dokunun. Bu, gönderiyi genel “Kayıtlı” klasörünüze ekleyecektir.

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır

Farklı bir seçenek, bir gönderiyi özel kayıtlı alanınızda bulunan belirli bir koleksiyona kaydetmek istiyorsanız, yer imi simgesine dokunun ve basılı tutun. Bu işlem, daha önce oluşturmuş olduğunuz Instagram koleksiyonlarının bir pop-up’ını karşınıza getirir. Diğer yandan size yeni bir koleksiyon oluşturma seçeneği de sunar. Bu, “artı” sembolüne dokunarak yapılır.

Diğer bir seçenek ise fotoğrafın ekran görüntüsü almak ya da bazı indirme araçlarını ve web sitelerini kullanmaktır.