Ana SayfaOyunMetin2 Şaman Statü Dağılımı
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Metin2 Şaman Statü Dağılımı

Yıllar geçse de popülerliğinden asla taviz vermeyen Metin2 şaman statü dağılımı karakterler arasındaki yerini gösterir. Burada statü dağılımında belirleyici olan husus ise yapılmak istenendir. Hem oyuncunun kendi karakterinin güçlendirilmesi sağlanırken hem de oyuna şaman karakteriyle devam etmek de olasılıklar arasındadır. İyi bir şekilde şaman statü dağılımın incelenmesiyle yapılacak seçimlerde belirlenmiş olur.

Metin2 Şaman Karakteri

En başta gelen iki büyük grup yeteneği olarak iyileştirme ve ejderha gücü bilinir. Özellikle ejderha yardımı Metin2 şaman statü dağılımı açısından rol oynar. Bunun ana sebebi ise kutsama ve yansıtmanın yanı sıra güç durumu olmasıdır. Hem karakter kendisine hem de karşı karaktere geçici güçler verebilmektedir. Bu güçlerden öne çıkanları ise vuruş şansı ve yansıtmadır. Darbelere karşı koruma özeliği de yine elde edilir. Can doldurma adına da iyileştirme şaman en iyi yardımcıdır.

Metin2 Şaman Statü Dağılımı

Daha Fazla Oku: Metin2 Nickleri : Türkçe, Ninja, Sura, Şaman, Savaşçı, Lycan

Şaman Statüsünde Zeka

Söz konusu tüm güçler ve yeteneklerin zekaya bağlı olması da şaman karakterinde önemlidir. İlk verilerek tamamlanması istenen INT statüsünde zekaya yönelmek yararlı olur. Grup yardımlarıyla yapılacak tüm kasma durumlarında INT tamamlanır.

Canavarlarda söz konusu olduğu için zekayla birlikte diğer statü gelişimleri de olmalıdır.

  • Bundan dolayı 2 Zeka(INT), 1 HP, 1 STR düzeni daha iyi olacaktır.
  • Zekanın tamamlanmasının ardından 1 HP ve 1 STR ile sonrasında 1 DEX şeklinde ilerleyin.

Metin2 Şaman Statü Dağılımı Püf Noktaları

Zekanın ne kadar değerli olduğunu bilmenin ötesinde zekâ itemleri de statü gelişiminde etkilidir. Mutlaka küpe, kolyeler ve silahların ele geçirilmesinde zeka etkisine yansımasına bakılır. Var olan Metin2 şaman statü dağılımı özelinde en önemli püf noktası seçimlerle ilgilidir.

Çokça sorulan ejderha yardımı mı değerli yoksa iyileştirme mi sorusuna da yanıt verelim. Burada şaman karakterinin nasıl kullanılacağı belirleyici olacaktır. Yalnız bir şekilde karakterin geliştirilip kullanılması adına iyileştirmeci bir şaman daha faydalı olur.

Ancak yan karakter olarak grup içerisinde kullanımı olması halinde ise ejderha yardımı birkaç adım öne çıkar. Çünkü yan karakterin ejderha yardımına sahip olmasıyla ana karakter çok daha yenilmez bir hale gelir. Savaşlarda güçlenme adına kritik vuruş şansı alınması da bu yolla olur.