HomeRoblox EnglishValorant Van 9003 Hatası Çözümü
Share
Table of Contents

Valorant Van 9003 Hatası Çözümü

Valorant Van 9003 hatası son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan hatalardan birisidir. Eğer ki siz de bu sorundan muzdaripseniz yapabileceğiniz belli başlı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları uyguladıktan sonra sorunu giderebilir ve oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Valorant Van 9003 hatası belli başlı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak en önemli sebebi TPM 2.0 problemidir. Bu özelliğin aktif olmamasından dolayı hata ortaya çıkabilmektedir. Bu özellik hemen hemen her bilgisayarda kullanılan bir özelliktir. Ancak zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı pasif hale gelebilmektedir. Siz de sorunu gidermek için bu özelliği aktif etmelisiniz. Nasıl mı? Gelin görelim.

Valorant Van 9003 Hatası

Valorant Van 9003 hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk adım TPM 2.0 özelliğini aktif etmektir. Bunun için de aşağıda yer alan adımları takip etmelisiniz.

  • Bu özellik BIOS aracılığı ile aktif hale getirilmektedir. Bunun için cihaz modelinize uygun olan BIOS açılış tuşunu öğrenmelisiniz. Genellikle DEL ya da F2 tuşu olmaktadır.
  • BIOS ekranı karşınıza geldiğinde Advanced ekranına tıklamalısınız. Burada “PCH-FW Configuration” sekmesine tıklayınız.
  • Burada karşınıza TPM Device Selection butonu gelecektir.
  • Enable Firmware TPM yapınız.
  • Sonrasında BOOT ekranına gelerek Secure Boot Mode ile yeniden başlatınız.
  • Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bu adımları uyguladıktan sonra Valorant Van 9003 hatası giderilecektir. Bu TPM özelliği sayesinde verileriniz sunucuya gitmeden önce şifrelenmektedir. Ve sizin güvenliğiniz daha iyi sağlanmaktadır. Genel olarak tercih edilen bir özellik olduğundan dolayı aktif olarak kullanmanız tavsiye edilir.

Valorant Van 9003 Hatası

Valorant Van 9003 Hatası Nedir?

Valorant Van 9003 hatası, hemen hemen her cihazda olan TPM 2.0 özelliğinin aktif olmaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Çözümü ise basit ve hızlıdır. Bilgisayarınız çok eski olmadığı sürece TPM 2.0 özelliğini kullanabilir, oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Valorant Van 9003 hatası bazen güncellemeler sebebiyle de ortaya çıkmaktadır. Eğer ki gelen güncelleme bilgisayarınızda bir uyumsuzluk oluşturduysa gelecek olan yamaları bekleyin. Kısa süre içerisinde sorun giderilecektir. Ancak bu ihtimal TPM 2.0 özelliğinin kapalı olmasına karşı çok düşük bir ihtimaldir. Yani ilk olarak TPM 2.0 özelliğini aktif etmeye çalışmalısınız.

Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilemedi Hatası yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Most Popular